You are here:  / Dom i Ogród / Od czego zacząć poszukiwania mieszkania

Od czego zacząć poszukiwania mieszkania

Od czego zacząć poszukiwania mieszkania

Zanim zaczniesz szukać mieszkania musisz wiedzieć jaką masz zdolność kredytową. Oczywiście możesz najpierw szukać mieszkania a później dowiedzieć się czy będzie Cię na nie stać, jednak po co robić sobie niepotrzebne nadzieje. Dlatego właśnie na początek warto umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który wyliczy Ci szacunkową zdolność kredytową i doradzi przy wyborze ew. kredytu hipotecznego.

Warto skorzystać z pomocy doradcy chociażby dlatego, że spotkanie takie jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Do tego np. w Expanderze zostaniesz umówiony z doradcą na konkretną godzinę dzięki czemu nie będziesz musiał marnować czasu w kolejce co często ma miejsce w placówkach bankowych.

Doradca podpowie na ile lat wziąć kredyt, w jakiej walucie i w jakim banku będzie to najbardziej opłacalne. Oczywiście wybór należy do Ciebie i równie dobrze możesz pójść do banku zaproponowanego przez doradcę samodzielnie, nie korzystając z pomocy doradcy.

Gdy będziesz już znał mniej więcej swoją zdolność kredytową możesz zacząć szukać mieszkania, na które będzie Cię stać i nie rozczarujesz się później brakiem zdolności kredytowej.

Podobne artykuły tematyczne o nieruchomościach: