You are here:  / Architektura i Nieruchomości / Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Minimalizm wciąż króluje na naszych salonach! Pomimo olbrzymiej różnorodności dodatków i akcesoriów do urządzania wnętrz, wciąż w swoich domach poszukujemy spokoju, ciszy i sposobności do wyciszenia. Brak mnóstwa bodźców wzrokowych w salonie to jeden z czynników, który zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi – dlatego właśnie warto urządzić go w stylu minimalistycznym!

Czym odznacza się styl minimalistyczny?

Jest to po prostu ograniczenie ilości drobiazgów na półkach, zdobień na meblach oraz wszelkich drobiazgów, które tak ochoczo swego czasu umieszczaliśmy w swoich domach. To przede wszystkim meble wypoczynkowe o obłych lub kanciastych kształtach, lecz obite gładką, jednolitą tkaniną. To również proste stoliki kawowe – ze szklanym, drewnianym lub metalowym blatem, ale o raczej surowej formie. Często jednak takie meble odznaczają się ciekawym kształtem! Również ściany i podłogi w takim salonie są bardzo oszczędne w wyrazie, co wcale nie oznacza, że nudne. W takich salonach ozdobnym elementem mogą być proste zasłony lub rolety, czy ciekawie uformowane regały na książki, na przykład składające się z segmentów, które można dowolnie układać obok siebie lub na sobie. Ogromnym powodzeniem cieszą się również meblościanki z gładkimi frontami bez uchwytów – te, które otwiera się przyciskając delikatnie front. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik można znaleźć mnóstwo inspiracji, porad i ciekawostek związanych ze stylem minimalistycznym – niektóre z nich można wykorzystać w swoim salonie!

Minimalizm w formie, a nie w kolorach!

Jedną z zasad minimalizmu jest to, że oszczędza się na dodatkach i zbędnych elementach – na przykład wiszące w minimalistycznym salonie zegary pozbawia się cyfr na cyferblacie. Nie musi to jednak wcale oznaczać nudy i stagnacji we wnętrzu. Różne kolory przeciwległych ścian, rolety o barwie innej niż reszta wystroju, każdy fotel w innym kolorze, a może podłoga drewniana w jodełkę przełamana fragmentem ułożonym z gładkich płytek? W minimalistycznym salonie jest ogromne pole do popisu! Warto też zauważyć, że taki salon pozwala lepiej wyeksponować drobiazgi i bibeloty stanowiące rzeczy osobiste właścicieli. W minimalistycznym salonie główna rolę odgrywają na przykład książki na regałach lub ozdobne kwiaty w doniczkach.

Podobne artykuły tematyczne o nieruchomościach: