You are here:  / Architektura i Nieruchomości / Jak odnowić stare krzesła do salonu?

Jak odnowić stare krzesła do salonu?

Jak odnowić stare krzesła do salonu?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu, dlatego jego aranżacji należy poświęcić szczególnie dużo uwagi. Przy tym warto pamiętać, że dodanie świeżości salonowi wcale nie musi oznaczać wyrzucania starych mebli, które są w dobrym stanie, i kupowania nowego kompletu. Krzesła do salonu z powodzeniem jest w stanie odnowić każdy, kto ma choć minimum umiejętności technicznych i kilka godzin wolnego czasu.

Jeśli ze starych krzeseł odchodzi farba lub lakier, należy używając szlifierki lub papieru ściernego dokładnie, centymetr po centymetrze obedrzeć całe pokrycie, aż zostanie odsłonięte drewno, z którego zrobiono ten mebel. Przy okazji można go też dokładnie obejrzeć – to dobry moment, by zbić gwoździami lub klejem do drewna rozklekotane nóżki albo dokleić wyłamany szczebelek. Kolejnym krokiem jest nadanie koloru drewnu – za pomocą bejcy. Dla lepszego efektu można postawić na politurę, której używanie trwa jednak nieco dłużej. Na końcu należy zabezpieczyć wierzch drewna woskiem lub lakierem.

Ważne jest też, aby odnowić siedzisko. Do tego celu potrzebujemy kawałka gąbki tapicerskiej dociętego na wymiar, nowej tapicerki, pinezek tapicerskich i specjalnego zszywacza tapicerskiego. Starą gąbkę i tapicerkę bez żalu wyrzucamy, w jej miejsce wkładamy nowe wypełnienie, przykrywamy tapicerką, zszywamy – i gotowe! Stare meble mają nie tylko wartość sentymentalną. Doskonale wpisują się w trend ekologii i promują dawanie starym przedmiotom nowego życia. Niektórych modeli starych krzeseł nie da się już kupić w sklepie, dlatego tym bardziej stają się one cenne i trudno dostępne. Nie wspominając już o tym, ile satysfakcji daje odnowienie starych krzeseł. Jest to wiele godzin spędzonych w pocie czoła, ale za to efektywnie, pozwala osiągnąć mebel, którego nie sposób dostać w sklepie. Jeśli jednak nie czujesz w sobie chęci na odnawianie, możesz pokusić się o zakup nowych mebli do salonu, wykonanych dokładnie tak, jak sobie życzysz – z wybranej tapicerki czy w specjalnie dopasowanym kolorze drewna.

Podobne artykuły tematyczne o nieruchomościach: